Hojni jak w Krakowie

Kwota zebrana w ciągu czterech godzin doskonałej zabawy zaskoczyła wszystkich.


Marzena Rogalska – dziennikarka z Krakowa, prowadząca krakowską imprezę na początku podzieliła się swoimi wątpliwościami gośćmi zaproszonymi przez uczestniczki akcji Kobiety Prawa 2012 Dorotę Szlachetko Reiter z kancelarii Łatała i Wspólnicy i Jolantę Budzowską z kancelarii Budzowska, Fiutowski i Partnerzy do hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie.


- Prowadziłam kiedyś aukcję w Krakowie, podczas której mało kto rwał się do wyciągania portfela i w efekcie kilka przedmiotów kupili tylko goście z Warszawy. Potem, w pociągu do stolicy, patrzyli na mnie i współprowadzącego ze mną Andrzeja Sołtysika rzekłabym… bardzo wymownie. Potwierdziły się wszystkie mity o skąpych krakusach.


Ten wstęp chyba zapadł w serca uczestnikom, którzy postanowili złamać ten stereotyp. Pierwsza zaskakująca kwota padła już chwile później. Marta Bizoń zaśpiewała kilka piosenek neapolitańskich ze swojego recitalu, a występ tak spodobał się uczestnikom, że kiedy ruszyła licytacja jej książki - nikt nie zamierzał odpuścić. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Marzena Rogalska już w połowie tej licytacji padła z wrażenia na kolana.
Tak wysokie kwoty pojawiły się jeszcze kilka razy:

  • Sesja fotograficzna wykonana przez Paulę Rettinger-Wietoszko, która robiła zdjęcia do kalendarza i na wystawę Kobiety Prawa 2012,
  • Grafika Erny Rosenstein podarowana przez Adama Sandauera,
  • Płyta "Odnalezione piosenki" z utworami Bogdana Łyszkiewicza (lider Chłopców z Placu Broni),
  • Obraz Bartosza Frączka podarowany przez galerię Michała Liszki,

W sumie pod młotek trafiło 30 przedmiotów podarowanych między innymi przez prezydenta Lecha Wałęsę, marszałka Bogdana Borusewicza, Justynę Steczkowską, Kluby Piłkarskie Wisły i Cracovii, i wielu innych sportowców, artystów i polityków i osób prywatnych.


Dochód z Aukcji zostanie przekazany podopiecznym fundacji.
Wielu uczestników spotkania zaoferowało niezależnie od aukcji wsparcie podopiecznych poprzez comiesięczne wpłaty stałych kwot, które zapewnią potrzebującym rodzinom stabilność finansową.


Warto podkreślić też, że uczestnicy doskonale się bawili dzięki niezwykłej energii i pasji prowadzącej.
W rozmowach kuluarowych wyraźnie zadowolonych gości można było usłyszeć: ciekawe co teraz wydarzy się w Warszawie…


13 grudnia w Warszawie odbędzie się największa aukcja Fundacji Miedzy niebem a Ziemią, na którą zapraszamy wszystkich, którym idea pomocy dzieciom i ich rodzinom jest bliska.


Szczególne podziękowania za wsparcie przy organizacji krakowskiej aukcji należą się:

  • Kancelarii Łatała i Wspólnicy z Krakowa
  • Kancelarii Budzowska, Fiutowski i Partnerzy z Krakowa
  • Hotelowi Hilton Gardenn Inn
  • Galerii Michała Liszki
  • wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na aukcję cenne przedmioty
  • Oraz wszytskim wolontariuszom, którzy wspierali nas na każdym etapie przygotowań.
2011 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl