Warszawa na pierwszym miejscu

Stolica okazała się jednak najhojniejsza. Zebrana kwota przerosła oczekiwania wszystkich !!!

 

Od początku aukcji prowadzący Jarosław Kuźniar rozgrzewał atmosferę pytaniem: Czy Warszawa pobije Kraków? Pobiła. Warszawiacy nie chcieli być gorsi i robili wszystko, żeby wynik był lepszy.

 

Uroczystość w Warszawie rozpoczęła wystawa zdjęć. Przybyły prawie wszystkie Panie, które wzięły udział w sesji zdjęciowej. Nie było jedynie mec. Małgorzaty Kałuży, która rozchorowała się na dzień przed aukcją. W Hotelu Holiday Inn w Warszawie udało się pięknie wyeksponować wszystkie zdjęcia. Panie były podziwiane przez prawie 200 gości, którzy przybyli na aukcję.

 

Część oficjalną uświetniła występem Joanna Jabłczyńska oraz Lakhard Ferid. Pani Joasia wprowadziła gości w uroczysty klimat imprezy. Występ artystki był wspaniały. Co ciekawe Joanna Jabłczyńska jest aplikantką radcowską w OIRP Warszawa i fantastycznie godzi swoją pracę artystyczną z dążeniem do zdobycia tytułu radcy prawnego.

 

Były przemowy. Prezes Krajowej Izby Radców Prawnych Pan Maciej Bobrowicz rozpoczął od podziękowań: "Chciałbym podziękować wszystkim za wszystko co zrobili dla Fundacji. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować mecenas Sylwii Zarzyckiej. Kiedy wręczałem w lutym 2011 r. pani Mecenas Sylwii Zarzyckiej nagrodę Kryształowego Serca dla radców prawnych szczególnie wyróżniających się w działalności pro bono, byłem dumny że mogłem to zrobić. Pragnę podziękować paniom, które zdecydowały się uczestniczyć w tym projekcie."
Dzięki pomocy finansowej Krajowej Izby Radców Prawnych Fundacja mogła sfinansować druk zdjęć na wystawę.

 

Następnie głos zabrał Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie Pan Michał Stępniewski: "My wszyscy potrzebujemy pewnego zaczynu, aby okazać dobroć. I pani Sylwia Zarzycka dała nam impuls. Izba włączyła się właśnie dlatego, że jesteśmy właśnie po to, aby pomagać w chwilach trudnych. Jesteśmy zobowiązani, aby pokazać serce wszystkim tym, którzy tego potrzebują."
Okręgowa Izba Radców Prawnych była partnerem strategicznym akcji i dzięki jej wsparciu możliwy był druk kalendarza KOBIETY PRAWA 2012.

 

Głos zabrała również założycielka Fundacji Między Niebem a Ziemią, która opowiedziała o tym jak doszło do powstania Fundacji oraz w jaki sposób doszło do realizacji pomysłu akcji charytatywnej KOBIETY PRAWA 2012: "Gdy założyłam Fundację zaczęłam zastanawiać się w jaki sposób pozyskać pieniądze na pomoc naszym podopiecznym. Wiedziałam, że nie mogę co miesiąc prosić o to moich znajomych prawników, bo w końcu przestaną odbierać ode mnie telefony i maile. Pomyślałam o kobietach, a następnie o sesji zdjęciowej. Pomyślałam, że może to być dla nich ciekawe, bo sama bardzo lubię zdjęcia. Chciałam zaangażować w tę akcję partnerki i wspólniczki dużych kancelarii prawnych. Wzięłam ostatni ranking kancelarii, sprawdziłam na stronie internetowej, czy w wybranych kancelariach partnerkami lub wspólniczkami są kobiety i rozpoczęłam wysyłanie maili. Wiele Pań odmówiło, ale ostatecznie udało mi się zebrać 12 odważnych kobiet, które zdecydowały się udostępnić swój wizerunek w celu pomocy chorym dzieciom."

 

Podczas uroczystości został przyznany także tytułu Darczyńcy Roku 2011, który Fundacja chce przyznawać corocznie. W tym roku Darczyńca Roku chciał pozostać anonimowy.

 

Pierwsze łzy wzruszenia w trakcie imprezy wywołała Mec. Anna Frankowska, która – w imieniu wszystkich Pań – odczytała list, podarowany mec. Sylwii Zarzyckiej: "Droga Sylwio. Jesteś niezwykle Mądrą Kobietą i posiadasz cudowny dar. Dziękujemy Ci, że się nim z nami podzieliłaś, co zaowocowało tak ogromnym sukcesem, jakim jest Akcja Kobiety Prawa 2012."

 

Kolejnych wzruszeń dostarczył film o podopiecznej Fundacji Ali Kugler i jej mamie Elizie, która podziękowała Fundacji w imieniu wszystkich podopiecznych: "Dzięki Fundacji otrzy-muję comiesięczną zapomogę, a moja ciężko chora córka Alicja może mieszkać w pięknym i przytulnym mieszkaniu bez grzyba na ścianie. Po aukcji we Wrocławiu Pani Małgosia, mama ciężko chorej Marty mogła kupić węgiel. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom, które przez uczestnictwo w tej akcji tak bardzo nam pomogły."

 

Po chwilach wzruszeń Jarosław Kuźniar rozpoczął aukcję. Najdrożej sprzedane zostało pióro podarowane przez Marszałka Senatu Pana Bogdana Borusewicza wraz z piękną dedykacją, rękawice bokserskie podarowane przez Dariusza Michalczewskiego i płaskorzeźba Anioł podarowana przez Pana Roberta Szklarskiego.

 

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy pomagali w uroczystości warszawskiej – pracownikom i aplikantom z warszawskich kancelarii prawnych.

 

2011 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl