KOBIETY PRAWA

Anna Gołębiowska

radca prawny, wspólnik w Kancelarii Drzewiecki,
Tomaszek i Wspólnicy, Warszawa

Większość z nas dobroczynność utożsamia z akcjami charytatywnymi, darowiznami na słuszne cele, zbiórkami dla osób pokrzywdzonych w klęskach żywiołowych, itp. To jest jednak tylko jeden z rodzajów pomagania…

Większość z nas dobroczynność utożsamia z akcjami charytatywnymi, darowiznami na słuszne cele, zbiórkami dla osób pokrzywdzonych w klęskach żywiołowych, itp. To jest jednak tylko jeden z rodzajów pomagania, może najbardziej namacalny. Pomaganie ma jeszcze inny aspekt, pewnie bardziej przyziemny, ale jakże istotny.
W naszym codziennym życiu jesteśmy coraz bardziej zabiegani i coraz częściej skupieni na sobie i na własnych sprawach. Tak trudno dostrzec nam drugiego człowieka. Przechodzimy obojętnie koło problemów innych ludzi, choroby, samotności, a nawet krzywdy i nieszczęścia. Nie widzimy tego lub nie chcemy widzieć, tłumacząc się brakiem czasu lub choćby "nie mogę się wtrącać".
Dla mnie pomaganie to także zwykła ludzka życzliwość - uśmiech, rozmowa, pomoc w codziennych sprawach, wsparcie w trudnych momentach… Nie potrzeba wcale wielkich czynów, aby pomóc.

2011 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl